Підсумки Науково-практичної конференції «Реформування лабораторної служби як складової частини системи охорони здоров’я України»
З 30 вересня по 1 жовтня 2009 у КиївЄкспоПлазі (м. Київ) Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини була проведена Науково-практична конференція «Реформування лабораторної служби як складової частини системи охорони здоров’я України» в рамках 2-ої Міжнародної спеціалізованої виставки «LABComplEX-2009».
У Конференції прийняло участь близько 400 фахівців з клініко-діагностичних лабораторій зі всієї України, серед них були завідуючи кафедр з лабораторної-діагностики, головні позаштатні фахівці та голови осередків більшості регіонів України,провідні науковці АМН України, виробники та постачальники реактивів і обладнання.
У доповідях на Конференції йшлося про те, що шляхом реформування лабораторної служби на сучасному етапі є централізація і автоматизація лабораторних досліджень у великих регіональних клініко-діагностичних лабораторіях з одночасним забезпеченням сімейних лікарів всіма засобами для проведення надійних швидких тестів «у ліжка пацієнта».
Особливу увагу учасників було привернуто до методів проведення реформи лабораторної служби в умовах обмеженого бюджетного фінансування (доповідь А.В. Петруха і В.Й.Кімаковича з м. Львова) і особливостей проведення реформи лабораторної служби в окремих регіонах (доповіді Л.І. Ситнікової, І.М. Шурми і Ю.В. Сороколата з м. Харкова, О.О. Ястремської та Р.Ф. Блажівської з м. Львова).
Також йшлося про новітні технології, що застосовуються в лабораторній практиці (зокрема, в мікробіологічних і молекулярно-біологічних лабораторіях) провідних країн світу, і про заходи, що їх необхідно вжити для забезпечення якості лабораторних досліджень в Україні. Зокрема, доповідь Н.Д. Коломієць з м. Мінська була присвячена проблемам акредитації медичних лабораторій в Республіці Беларусь і взагалі в країнах пост-радянського простору.
В доповіді О.Б. Хейломського, Г.Г. Луньової та Д.Б. Шахніна з м. Києва йшлося про механізми впровадження міжнародних стандартів в практику клініко-діагностичних та науково-дослідних лабораторій та про можливості новоствореного Технічного комітету стандартизації №166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» щодо створення системи та процедур оцінки відповідності роботи лабораторій у відповідності до гармонізованої нормативної бази ЄС, що включала б в себе сертифікацію і акредитацію медичних лабораторій.
Проблемам метрологічної простежуваності результатів лабораторних тестів в Україні була присвячена доповідь В.М. Проценка з м. Харкова.
Науково-практична конференція «Реформування лабораторної служби як складової частини діяльності системи охорони здоров’я України» була включена в передатестаційний цикл і кожен учасник конференції отримав 8 балів (Наказ МОЗ №484 від 07.07.2009 “Зміни до Положення про проведення іспитів на передатестаційних циклах, затвердженого наказом МОЗ України від 18.05.94 № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.94 за № 146/355”).
За наявними матеріалами з Конференції (презентаціями з 2-го дня Конференції) звертайтеся до ВАКХЛМ за електронною адресою info[at]acclmu.org.ua. Якщо в Вас залишилися матеріали з 1-го дня Конференції і Ви бажаєте поділитися ними з іншими, також пишіть нам на вищезазначену адресу.