Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні підходи до менеджменту медичних лабораторій та якості лабораторних послуг»

19-20 жовтня 2021 року, Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини та Національним університетом охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сучасні підходи до менеджменту медичної лабораторії та якості лабораторних послуг» що відбулася в рамках Міжнародного симпозіуму з лабораторної медицини – 2021 у ВЦ «КиївЕкспоПлаза».

У відкритті заходу взяли участь: Комаріда О.О., Перший заступник Міністра охорони здоров’я України; Бабінцева Л.Ю., д.б.н., к.фарм.н., проф., декан факультету підвищення кваліфікації викладачів НУОЗ України ім. П.Л. Шупика; д.мед.н., проф. С.В. Клименко, проф. кафедри клінічної лабораторної діагностики НУОЗ України ім. П.Л. Шупика, Президент ВАКХЛМ.

У своїй вітальній промові, Олександр Олегович Комаріда висловив переконання, що, незважаючи на всі складності і негаразди, які супроводжують реформу медичної галузі України, професіоналізм, знання, досвід та високі людські якості наших спеціалістів дозволяють ефективно модернізувати вітчизняну систему охорони здоров’я й вивести українську медицину на найвищий європейський рівень.

До роботи конференції долучилося понад 300 фахівців персонально та понад 1400 – дистанційно.

Протягом конференції, з докладами виступили чимало провідних фахівців галузі, зокрема Проценко В.М., Колибо Д.В., Берник О.О., Танасійчук І.С., Оганесян М.А. та інші.

Особливу увагу в рамках конференції було приділено проблемним питанням лабораторної медицини в контексті державної програми медичних гарантій. Зокрема, Ганна Шоломицька, зав. КДЛ КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» Одеської міськради, поділилася своїм досвідом роботи з Національною службою здоров’я України. Крім того, було проведено панельну дискусію за участю провідних експертів Асоціації та фахівців галузі з різних регіонів України. Протягом дискусії було обговорено наявний досвід роботи з НСЗУ та ухвалено рішення звернутися до неї від імені ВАКХЛМ щодо покращення взаємодії НСЗУ з закладами охорони здоров’я.

На пленарних засіданнях також було обговорено актуальні проблеми менеджменту медичних лабораторій, зокрема в умовах пандемії COVID-19, а також представлено нові сучасні технології лабораторної діагностики. Зокрема, один з фундаторів Асоціації Петрух А.В. презентував практичний досвід підготовки до акредитації на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO 15189:2015; окрему увагу було приділено питанням контролю якості лабораторних досліджень та менеджменту ризиків в медичних лабораторіях.

У рамках конференції було проведено засідання Ради ВАКХЛМ, під час якої представники регіональних осередків поділилися досвідом роботи в умовах пандемії COVID-19, а також обговорили напрями та перспективи подальшого розвитку Асоціації та лабораторної медицини в цілому.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top