Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Досвід впровадження системи управління якістю в медичних лабораторіях України»

25-26 вересня 2019 р. Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини, за участі Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України та НМАПО ім. П.Л. Шупика, було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Досвід впровадження системи управління якістю в медичних лабораторіях України», що відбулася в рамках XII Міжнародної виставки комплексного забезпечення лабораторій LABComplEX-2019 у ВЦ «АККО Інтернешнл».
Програму науково-практичної конференції було підготовлено у співпраці з американськими експертами з лабораторної медицини за сприяння Американського Товариства Клінічних Патологів (АТКП).
У відкритті заходу взяли участь д-р Денні A. Мілнер мол., MD, MSc, головний дослідник і головний лікар АТКП, Лола Ташпулатова, менеджер Американського товариства клінічних патологів, д.б.н. Л.Ю. Бабінцева, декан ФПКВ НМАПО ім. П.Л. Шупика, а також Голова Ради ВАКХЛМ А.Б. Хейломський.


До роботи в конференції долучилося більш ніж 700 фахівців: провідні спеціалісти лабораторної діагностики України, Республіки Беларусь та Сполучених Штатів Америки.
Особливу увагу в рамках конференції було приділено національному досвіду в питаннях впровадження та забезпечення функціонування системи менеджменту якості в медичній лабораторії відповідно до вимог ДСТУ EN ISO 15189:2015.
На пленарних засіданнях також було обговорено актуальні проблеми для всіх медичних лабораторій, що впроваджують систему забезпечення якості в свою діяльність, зокрема визначення біологічних референтних інтервалів, питання валідації та верифікації методик клінічних лабораторних досліджень в медичних лабораторіях.
Достатньо уваги було приділено питанням управління та забезпечення компетентності лабораторного персоналу.
Обговорення особливостей нового Регламента ЄС 2017/746 і Ради Європи щодо медичних виробів для діагностики in vitro викликало зацікавленість не тільки у лабораторних професіоналів, але й у представників всіх суб’єктів ринку.
Увазі учасників конференції також було запропоновано цікаві і пізнавальні мастер-класи, присвячені актуальним питанням застосування клінічного електрофорезу в лабораторній практиці, а також лабораторному скринінгу та диференціальній діагностиці анемій.


У рамках науково-практичної конференції було проведено засідання Ради та голів осередків ВАКХЛМ, де представники регіональних осередків поділилися досвідом реформування лабораторної медицини на місцях і обговорили перспективи співпраці з Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України дев’ятого скликання. В обговоренні взяв участь Д.Г. Підтуркін, помічник-консультант Першого Заступника Голови Комітета з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України дев’ятого скликання Дубіля В.О.
Дуже важливим був обмін досвідом фахівців лабораторної медицини щодо сучасних тенденцій розвитку лабораторної медицини та освітніх ініціатив EFLM за результатами EuroMedLab Congress in Barcelona – 2019.


Основним завданням науково-практичної конференції було формування єдиного підходу і консолідація зусиль, спрямованих на надання доступних і якісних лабораторних послуг населенню України на новому етапі реформування системи охорони здоров’я.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top