17-18 квітня 2019 р. Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини, за участі Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України та НМАПО ім. П.Л. Шупика, було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Нові клініко-діагностичні рішення та сучасні аналітичні технології», що відбулася в рамках X Ювілейного Міжнародного Медичного Форуму «Інновації в медицині – здоров′я нації» та спеціалізованої виставки лабораторного обладнання у Міжнародному Виставковому Центрі.
Підготовка програми науково-практичної конференції відбувалась у співпраці з європейськими експертами з лабораторної медицини за сприяння ЄФЛМ.
У відкритті заходу взяла участь Президент ВАКХЛМ проф. Луньова Г.Г.
До роботи в конференції долучилися 793 фахівця з лабораторної медицини всіх регіонів України, зокрема експерти з клінічної лабораторної діагностики ДОЗ областей, члени ВАКХЛМ, викладачі кафедр клінічної лабораторної діагностики післядипломної освіти ЗВО.
В роботі науково-практичної конференції взяли участь провідні спеціалісти лабораторної діагностики України, Республіки Беларусь, Польщі та Німеччини.
Особливу увагу було приділено європейському досвіду в питаннях використання лабораторних тестів в сучасній доказовій медицині та оцінки аналітичної достовірності клінічних лабораторних досліджень. На пленарних засіданнях також було обговорено клінічні та сучасні діагностичні аспекти системного остеопорозу, серцево-судинних захворювань, дисфункції ендотелію судин, імунного статусу при вакцинації та алергічних захворюваннях та алгоритми оцінки чоловічої фертильності. Дуже важливим був обмін досвідом фахівців лабораторної медицини в питаннях інструментального терапевтичного моніторингу ліків за допомогою високоефективної рідинної хроматографії з мас-спектрометричним детектуванням, а також цифрової трансформації роботи медичних лабораторій за допомогою лабораторних інформаційних систем.
Науково-практична конференція, майстер-класи, виставкові заходи та спеціалізовані експозиції створили міжнародну платформу для обміну досвідом та підвищення кваліфікації фахівців лабораторної медицини.
Основним завданням науково-практичної конференції було формування єдиного підходу і консолідація зусиль, спрямованих на надання доступних і якісних лабораторних послуг населенню України.
У рамках науково-практичної конференції було проведено засідання Ради ВАКХЛМ, де представники регіональних осередків поділилися досвідом реформування лабораторної медицини на місцях.