Діяльність ВАКХЛМ

Науково-практична конференція «Діагностичні та організаційні питання щодо створення системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень»

У Києві завершила роботу Науково-практична конференція «Діагностичні та організаційні питання щодо створення системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень». У роботі Конференції прийняли участь більше, ніж 1500 спеціалістів з лабораторної діагностики.

Конференція проходила 28-29 вересня 2010 року в рамках Міжнародного Форуму Індустрії охорони здоров’я та Міжнародного Форуму Комплексного забезпечення лабораторій у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

На урочистому відкритті голова Національної агенції з акредитації України Чекалін В.М., заступник голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України Захараш А.Д. та директор Департаменту управління та контролю якості медичних послуг Шпак І.В. відмітили важливість та високий рівень проведення Конференції, де спеціалісти мають змогу ознайомитися з останніми вітчизняними і світовими досягненнями, та яка сприятиме встановленню плідного діалогу і співпраці між представниками влади, науки, охорони здоров’я та бізнесу.

Голова Національної агенції з акредитації України Чекалін В.М. наголосив на необхідності впровадження системи акредитації медичних лабораторій на відповідність міжнародним стандартам.

Науково-практична конференція «Діагностичні та організаційні питання щодо створення системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень» була повністю присвячена висвітленню актуальних питань забезпечення якості клініко-лабораторних досліджень. Зокрема, жваву дискусію визвали доповіді «Державна та ринкова складові системи забезпечення якості виробів медичного призначення для діагностики in vitro» заступника голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України Захараша А.Д.

та «Сучасні аспекти клінічної лабораторної діагностики» віце-президента Російської асоціації медичної лабораторної діагностики, д.м.н., проф. кафедри біохімії РМАПО, заслуженого лікаря РФ Кішкуна О.О. Окрему увагу було приділено проблемам діагностики захворювань щитоподібної залози, ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань та проведенню токсикологічних досліджень. Були представлені доповіді провідних спеціалістів у цих галузях, а саме: «Перспективи розвитку лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції в Україні» директора Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України, проф. Нізової Н.М., «Кращі практики з питань організації контролю якості лабораторних досліджень» керівника місії CDC в Україні Чарльза Вітека,

«Міжнародний досвід лабораторної діагностики гепатиту С» спеціаліста з лікування ВІЛ/СНІД/ВГ/ІПСШ/ бюро ВООЗ в Україні Бобрової Ганни, «Клінічні аспекти лікувальної тактики хворих із вузловим зобом» заст. директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин з наукових питань, завідувача відділу ендокринної хірургії, д.м.н., проф. Черенько С.М., «Сучасний стан та проблеми розвитку лабораторно-токсикологічної служби в Україні» зав. кафедрою клінічної біохімії і судово-медичної токсикології ХМАПО, д.м.н. Петюнина Г.П. та «Токсикопротеоміка та вибір методу детоксикаційної терапії у хворих з гострим отруєнням невідомої хімічної етіології» зав. відділення токсикології та екстреної медичної допомоги УДСЛ "ОХМАТДИТ", головного спеціаліста МОЗ України з токсикології, д.м.н. Шеймана Б.С.

Спеціалістам з цитологічних досліджень була надана можливість ознайомитися з сучасним обладнанням в зоні проведення Майстер-класу з мікроскопії, присвяченого діагностиці захворювань щитоподібної залози.

            У рамках Конференції була проведена спільна нарада головних позаштатних фахівців з клінічної лабораторної діагностики обласних управлінь охорони здоров’я та міських управлінь охорони здоров’я м. Києва та м. Севастополя та керівників регіональних осередків Всеукраїнської асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини, на якій було прийнято низку важливих рішень щодо покращення функціонування клінічної лабораторної служби України, зокрема:

  1. було схвалено наступні документи:

        ·         Положення «Галузеві стандарти щодо забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень»,

        ·         Концепцію Державної цільової програми розвитку лабораторної служби України на 2011-2016 рр.,

        ·         Державну цільову програму розвитку лабораторної служби України на 2011-2016 рр.,

        ·         Паспорт Державної цільової програми розвитку лабораторної служби України на 2011-2016 рр.,

        ·         Заходи щодо реалізації Концепції розвитку лабораторної служби України на 2011-2016 рр.

        ·         Табелі оснащення лабораторій лікувально-профілактичних закладів різного рівня медичної допомоги;

  1. було прийнято рішення про продовження роботи з розробки та впровадження в практику сучасних підходів до організації діяльності клінічних лабораторій, які базуються на створені системи гарантування якості клініко-лабораторних досліджень та використанні високотехнологічних автоматизованих комплексів у поєд­нанні з сучасними інформаційними технологіями;
  2. було прийнято рішення про продовження роботи з підготовки клінічних лабораторій загального про­філю та референс-лабораторій до акредитації на відповідність міжнарод­ним стандартам ISO 15189 та ISO 15195 відповідно;
  3. було прийнято рішення про продовження роботи, спільно з МОЗ України, Держспоживстандартом України та Національним агентством з акредитації України, з розробки та підготовки нормативно-правової бази, пакету стандартів та процедур акредитації та преакредитації клінічних лабораторій на відповідність міжнародним стандартам;
  4. було прийнято рішення про направлення листа до Міністра охорони здоров’я Митника З.М. з проханням щодо сприяння вирішенню питань щодо внесення у щорічний план робіт із стандартизації МОЗ України, у відповідності до Постанови КМУ № 77 від 04.02.2009 р., та фінансування розробки нормативної бази (стандартів, настанов тощо) функціонування клініко-діагностичних лабораторій;
  5. було прийнято рішення про направлення листа до Міністра охорони здоров’я Митника З.М. та до Голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України Соловйова О.С. з проханням посприяти вирішенню нагальних питань щодо впровадження в Україні цілісної системи регулювання ринку виробів медичного призначення для діагностики in vitro (ВМП) та створенню незалежного органа з сертифікації ВМП;
  6. було прийнято рішення доручити Інституту лабораторної медицини ХМАПО та кафедрам клінічної лабораторної діагностики розробку програм навчання спеціалістів з систем забезпечення якості лабораторних досліджень у відповідності до вимог сучасних гармонізованих міжнародних та галузевих стандартів.

 Науково-практична конференція «Діагностичні та організаційні питання щодо створення системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень»,організована Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини та компанією LMT за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України, Національної агенції з акредитації України, Центру протидії ВІЛ-інфекцііСНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам, НМАПО Ім. П.Л. Шупіка, ХМАПО та Інституту лабораторної медицини ХМАПОсприяла встановленню діалогу між різними за фахом спеціалістами (вітчизняними та зарубіжними), представниками державних установ та підприємств різної форми власності, що сприятиме подальшому розвитку та реформуванню системи охорони здоров’я України в цілому.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top