Діяльність ВАКХЛМ

Відбулася конференція “Актуальні питання розвитку лабораторної медицини”

У сучасних економічних реаліях одним із головних напрямків структурної перебудови лабораторної служби повинна стати модернізація лабораторної мережі та оптимізація її управління з урахуванням світового досвіду. Набутий міжнародний досвід у цьому питанні свідчить про те, що оптимальним шляхом розвитку лабораторної медицини є централізація досліджень з допомогою створення потужних діагностичних лабораторій.
Цим завданням і було присвячено Науково практичну конференцію «Актуальні питання розвитку лабораторної медицини», яку було організовано Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини (ВАКХЛМ), Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та Інститутом лабораторної медицини Харківської медичної академії післядипломної освіти. Вона проводилася за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, Національного агентства з акредитації України, Державної служби України з лікарських засобів, та Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації.

Конференцію відкрив Народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, проф. Пєрєдєрій В.Г., який зазначив, що сьогодні важливим є збільшення кількості спеціалістів з медичною освітою в лабораторній медицині, які можуть кваліфіковано інтерпретувати результати досліджень, і забезпечення довіри лікарів до клінічної лабораторної діагностики: «Необхідними для лікарів є доступність, номенклатура, якість і короткий час отримання результатів лабораторних досліджень, які можуть забезпечити тільки потужні лабораторії, аналогічні європейським».
Проректор з наукової роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, проф. Зозуля І.С. привітав учасників виставки, відмітив, що з кожним роком кількість фахівців, які приїжджають збагатитися знаннями, збільшилася, а також подякував Президенту ВАКХЛМ, завідуючій кафедри клінічної лабораторної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Луньову Г.Г. за організацію даного заходу та розвиток клініко-лабораторної діагностики.

Головний вчений секретар Національної академії медичних наук України, чл.-кор. НАМНУ Міхньов В.А. передав вітання учасникам та організаторам виставки від Президента НАМНУ Сердюка А.М., підкреслив важливу роль лабораторної медицини в лікувально-діагностичному процесі і необхідність подальшого розвитку медицини в Україні.
Заступник Голови Національного агентства з акредитації України Горицький В.М. подякував за успішну співпрацю ВАКХЛМ і зазначив, що НААУ уже четвертий рік поспіль приймає участь в аналогічних заходах, організованих ВАКХЛМ. Також він підкреслив активну спільну роботу НААУ з ВАКХЛМ з імплементації європейських вимог і системи забезпечення якості клініко-діагностичних лабораторій і повідомив, що НААУ звернулося до Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України з листом про те, що при Технічному комітеті з акредитації НААУ у співробітництві з ВАКХЛМ вже рік працює Підкомітет 09 «Медицина», результати діяльності якого дозволяють вже зараз розпочати підготовку та акредитацію клініко-діагностичних лабораторій на відповідність вимогам стандарту ISO 15189.
Головний позаштатний фахівець з клінічної лабораторної діагностики УОЗ м. Києва, Президент ВАКХЛМ, проф. Луньова Г.Г. привітала усіх учасників з відкриттям конференції-виставки та побажала успішної роботи.
Науково-практична конференція досягла своєї мети – сприяння підвищенню рівня кваліфікації фахівців, поглиблення, розширення і оновлення професійних знань, ознайомлення з новими технологіями і можливостями їх практичного застосування в галузі лабораторної медицини.
На конференції обговорювалися питання розвитку лабораторної служби в контексті структурного реформування національної системи охорони здоров’я та роль новітніх лабораторних технологій в діагностичному процесі.

Було приділено увагу системі надання лабораторних послуг в європейських країнах, а також технологічним рішенням для централізації лабораторних досліджень. З доповідями на конференції виступали провідні фахівці в галузі лабораторної медицини з України, Росії, Білорусії та Німеччини. У рамках конференції відбулась нарада керівників регіональних центрів ВАКХЛМ та засідання Підкомітету 09 «Медицина» технічного комітету з акредитації Національного агентства з акредитації України.

Своїм досвідом з централізації клінічних лабораторних досліджень поділився представник провідної європейської мережі медичних лабораторій Synlab Holding GmbH (Німеччина) Мірко Івантіч.
Паралельно з проведенням конференції відбулася експозиція сучасного обладнання та реагентів для лабораторної діагностики, в якій взяли участь понад 20 провідних компаній виробників і дистриб’юторів: Представництво Абботт Лабораторіз С.А, Діагностичний підрозділ, Медіст, ЛАБВІТА, Roche Diagnostics, ERBA LACHEMA, ДіаВерітас, Інтермедіка, Симеста ВААЛ, Укрдіагностика, БіоАналітичні Технології, НВЛ ГРАНУМ, КСЕЛЬМЕД-Україна, Медбіоальянс, Медігран, Медінкор, МеДіС, МК Квертімед-Україна, РЕАГЕНТ, МФК «Рідан-Інжиніринг», ФАРМАСКО, Хеликон, ЮВІС та ін.
Експозиція дозволила фахівцям ознайомитися з сучасним обладнанням для клініко-діагностичних досліджень, а також взяти участь в презентаціях, які присвячені актуальним питанням лабораторної діагностики.
Цього року конференцію-виставку відвідали понад 800 фахівців, які впевнені, що напрацьовані знання будуть застосовуватися в повсякденній практиці.
Оргкомітет Конференції висловлює вдячність всім учасникам та запрошує взяти участь у Науково-практичній конференції «Роль сучасних лабораторних досліджень в лікувально-діагностичному процесі», яка відбудеться з 26 по 27 вересня 2012 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

 

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top