17-18 жовтня 2018 р. Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини, за участі Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України та НМАПО ім. П.Л. Шупика, було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Індикатори якості як складові системи забезпечення якості лабораторних послуг і досягнення достовірності результатів лабораторних досліджень», що відбулася в рамках XI Міжнародної виставки комплексного забезпечення лабораторій LABComplEX-2018 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».
У відкритті заходу взяли участь Президент Асоціації, д.м.н., проф. Г.Г. Луньова, декан ФПКВ НМАПО ім. П.Л. Шупика д.б.н., доцент Л.Ю. Бабінцева, директор Центру глобального здоров′я Американського товариства клінічних патологів (ASCP) Кеннет Ландграф та менеджер ASCP Лола Ташпулатова.
В роботі конференції взяли участь понад 800 фахівців з лабораторної медицини всіх регіонів України, в тому числі експерти з клінічної лабораторної діагностики регіональних департаментів охорони здоров’я, викладачі кафедр клінічної лабораторної діагностики ВНМЗ, а також провідні спеціалісти з лабораторної діагностики Республіки Білорусь, Грузії, Чеської Республіки та США.
Основним завданням конференції стало формування єдиного підходу і консолідація зусиль, спрямованих на впровадження системи забезпечення якості в лабораторіях кожного регіону країни, оскільки саме це є запорукою надання доступних і якісних лабораторних послуг.
Особливу увагу на заході було приділено світовому та європейському досвіду в питаннях акредитації медичних лабораторій, вимог до компетентності та якості в медичних лабораторіях. Було ще раз наголошено, що головною метою стандарту ISO 15189 є створення медичними лабораторіями власної ефективної системи менеджменту якості.
Також в рамках конференції було проведено розширений круглий стіл, присвячений актуальним проблемам підготовки фахівців лабораторної медицини в умовах реформування системи охорони здоров’я України. Було обговорено практику навчання та необхідність перегляду навчальних програм для фахівців медичних лабораторій, сучасні вимоги до загальних базових компетентностей і процедури оцінки компетентності персоналу, а також досвід використання симуляційного центру лабораторної медицини для успішного оволодіння практичними вміннями і навичками.
В рамках заходу також було проведено Українську лабораторну школу, де відбулися майстер-класи та презентації сучасного лабораторного обладнання, на яких фахівцям лабораторної медицини було надано унікальну можливість тестування новітнього обладнання та отримання кваліфікованих консультацій від професіоналів.
Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Індикатори якості як складові системи забезпечення якості лабораторних послуг і досягнення достовірності результатів лабораторних досліджень»
By
Posted on