Робоча зустріч керівництва Міністерства охорони здоров’я України з експертами Американського товариства клінічних патологів.
За ініціативою Всеукраїнської асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини і Американського товариства клінічних патологів (ASCP), з метою вдосконалення підготовки лабораторних кадрів та розбудови систем управління якістю в лабораторіях як важливої складової для зміцнення лабораторної служби України, розпочалася робоча зустріч керівництва Міністерства охорони здоров’я України з експертами Американського товариства клінічних патологів (ASCP). В понеділок, 17 червня, разом з представниками ВАКХЛМ, експерти ASCP ознайомилися з роботою деяких медичних лабораторій міста Києва. У вівторок, 18 червня, за участю представників органів державної влади і провідних експертів галузі, розпочався робочий семінар з актуальних питань акредитації медичних лабораторій, робота якого триватиме до 19 червня. На семінарі буде розглянуто нагальні питання реформування лабораторної медицини в Україні і впровадження загальновизнаної системи акредитації клініко-діагностичних лабораторій.
Відкриваючи семінар, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур висловив подяку Центру контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США (CDC) та особисто доктору Чарльзу Вітеку – Директору Глобальної програми з питань боротьби зі СНІД в Україні та Росії Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США, а також Американському товариству клінічних патологів за допомогу в організації зустрічі та співпрацю.
“Однією з важливих складових системи охорони здоров’я є діяльність медичних (клініко-діагностичних) лабораторій, які забезпечують до 80% інформації, необхідної клініцисту для прийняття правильного клінічного рішення: встановлення діагнозу, вибору засобів або тактики лікування, визначення плану профілактичних заходів, – сказав Олександр Качур. – На даному етапі МОЗ України зацікавлене в досвіді забезпечення якості лабораторних досліджень у сфері охорони здоров’я шляхом акредитації медичних лабораторій, у тому числі і досвіді, набутому у процесі акредитації лабораторій в США, для обрання найбільш правильного шляху втілення цієї системи в Україні”.
Крім того, Перший заступник Міністра охорони здоров’я України зазначив, що дводенний семінар, на якому будуть обговорені актуальні питання акредитації лабораторій та розбудова системи управління якістю, буде сприяти подальшій співпраці з CDC та ASCP у рамках надання технічної допомоги та дозволить покращити якість надання медичних послуг і покладе початок процесу акредитації медичних лабораторій в Україні.