Діяльність ВАКХЛМ

Зустріч з експертами Американського товариства клінічних патологів

Робоча зустріч керівництва Міністерства охорони здоров’я України з експертами Американського товариства клінічних патологів.

За ініціативою Всеукраїнської асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини і Американського товариства клінічних патологів (ASCP), з метою вдосконалення підготовки лабораторних кадрів та розбудови систем управління якістю в лабораторіях як важливої складової для зміцнення лабораторної служби України, розпочалася робоча зустріч керівництва Міністерства охорони здоров’я України з експертами Американського товариства клінічних патологів (ASCP). В понеділок, 17 червня, разом з представниками ВАКХЛМ, експерти ASCP ознайомилися з роботою деяких медичних лабораторій міста Києва. У вівторок, 18 червня, за участю представників органів державної влади і провідних експертів галузі, розпочався робочий семінар з актуальних питань акредитації медичних лабораторій, робота якого триватиме до 19 червня. На семінарі буде розглянуто нагальні питання реформування лабораторної медицини в Україні і впровадження загальновизнаної системи акредитації клініко-діагностичних лабораторій.
Відкриваючи семінар, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур висловив подяку Центру контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США (CDC) та особисто доктору Чарльзу Вітеку – Директору Глобальної програми з питань боротьби зі СНІД в Україні та Росії Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США, а також Американському товариству клінічних патологів за допомогу в організації зустрічі та співпрацю.
“Однією з важливих складових системи охорони здоров’я є діяльність медичних (клініко-діагностичних) лабораторій, які забезпечують до 80% інформації, необхідної клініцисту для прийняття правильного клінічного рішення: встановлення діагнозу, вибору засобів або тактики лікування, визначення плану профілактичних заходів, – сказав Олександр Качур. – На даному етапі МОЗ України зацікавлене в досвіді забезпечення якості лабораторних досліджень у сфері охорони здоров’я шляхом акредитації медичних лабораторій, у тому числі і досвіді, набутому у процесі акредитації лабораторій в США, для обрання найбільш правильного шляху втілення цієї системи в Україні”.
Крім того, Перший заступник Міністра охорони здоров’я України зазначив, що дводенний семінар, на якому будуть обговорені актуальні питання акредитації лабораторій та розбудова системи управління якістю, буде сприяти подальшій співпраці з CDC та ASCP у рамках надання технічної допомоги та дозволить покращити якість надання медичних послуг і покладе початок процесу акредитації медичних лабораторій в Україні.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top