Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Стан та перспективи розвитку лабораторної медицини в Україні»

25-26 травня 2021 р., Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини та Національним університетом охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Стан та перспективи розвитку лабораторної медицини в Україні», що відбулася в рамках Міжнародного конгресу з лабораторної медицини – 2021 у ВЦ «Київ­ЕкспоПлаза».

У відкритті заходу взяли участь д.мед.н., проф. С.В. Клименко, професор кафедри клінічної лабораторної діагностики НУОЗ України ім. П.Л. Шупика, Президент ВАКХЛМ, к.мед.н. В.А. Дєєв, керівник лабораторії біохімії та бактеріології НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України, а також А.Б. Хейломський, Голова Ради ВАКХЛМ.

До роботи в конференції, персонально та онлайн, долучилося більш ніж 500 фахівців з усіх регіонів України.

Особливу увагу в рамках конференції було приділено проблемним питанням підготовки спеціалістів лабораторної медицини. Зокрема, було проведено па­нельну дискусію за участю експерта, що взяв участь у розробці наказу МОЗУ від 26.02.2021 р. №366 щодо спеціалістів з вищою немедичною освітою, які працюють в медичних лабораторіях. На пленарних засіданнях також було обговорено актуальні питання боротьби з пандемією, зокрема щодо проблеми вибору ПЛР тест-систем, особливостей гуморального імунітету після одужання від COVID-19 тощо. Особливу увагу було приділено питанням HLA-типування для трансплантації, особливостям впровадження ISO 15189 в практику медичних лабораторій, а також впровадженню сучасних технологій лабораторної діа­гнос­тики, зокрема методу секвенування нового покоління (NGS).

У рамках конференції було проведено засідання Ради ВАКХЛМ, під час якої представники регіональних осередків поділилися досвідом впровадження наказу МОЗУ від 26.02.2021 р. №366 на місцях і обговорили перспективи розвитку Асоціації. Дуже важливим був обмін досвідом фахівців лабораторної медицини щодо сучасних тенденцій розвитку лабораторної медицини в рамках боротьби з пандемією COVID-19.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top