Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Ефективність, якість та доступність сучасної лабораторної медицини в Україні», присвяченій пам’яті Президента ВАКХЛМ проф. Ганни Геннадіївни Луньової

23-24 вересня 2020 р. Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини та НМАПО ім. П.Л. Шупика, за участі Національної академії медичних наук України, було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Ефективність, якість та доступність сучасної лабораторної медицини в Україні», присвяченій пам’яті Президента ВАКХЛМ проф. Ганни Геннадіївни Луньової, що відбулася в рамках Міжнародного конгресу з Лабораторної медицини – 2020 у ВЦ «АККО Інтернешнл».
До роботи конференції, беручи до уваги необхідність дотримання всіх санітарних норм в умовах епідемії COVID-19, долучилося більш ніж 200 фахівців персонально, також було організовано онлайн-трансляцію.
У відкритті заходу взяли участь д.м.н., проф. Р.О. Моісеєнко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМАПО імені П.Л. Шупика, Голова Ради ВАКХЛМ А.Б. Хейломський, д.б.н. Л.Ю. Бабінцева, декан ФПКВ НМАПО ім. П.Л. Шупика, а також Президент ГО «Український Медичний Клуб» Сорока І.М.

Всі присутні вшанували пам’ять Ганни Геннадіївни Луньової хвилиною мовчання.
З вітальним словом та спогадами про Ганну Генадіївну звернулась професор Раіса Моісеєнко. Вона передала побажання плідної праці всім учасникам конференції від ректора НМАПО ім. П.Л Шупика, акад. НАМНУ, проф, Вороненка Ю.В.
Президент ГО «Український Медичний Клуб» Сорока І.М. вручив Орден «Гордість медицини України», яким Президія ГО «Український Медичний Клуб» нагородила за особливі заслуги та великий вклад в розвиток лабораторної медицини Україні проф. Луньову Г.Г. (посмертно).
Особливу увагу в рамках конференції було приділено запровадженню медичного самоврядування в Україні та ролі і місцю професійних асоціацій в функціонуванні медичної галузі. З критикою законодавчих ініціатив щодо запровадження медичного самоврядування в Україні виступив Гук А.П., к.мед.н., лікар-нейрохірург, Голова Ради ГО “Асоціація медиків Революції Гідності”, експерт Експертної Ради комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Голова Ради ГО «ВАКХЛМ» О.Б. Хейломський підкреслив важливу роль і чільне місце професійних асоціацій в функціонуванні медичної галузі, а також висвітлив цілі і завдання ВАКХЛМ в умовах реформування медицини і епідемії COVID-19.

На пленарних засіданнях також було обговорено проблеми, актуальні для всіх медичних лабораторій, зокрема щодо підтвердження компетентності спеціалістів в галузі лабораторної медицини, організаційно-економічних особливостей роботи лабораторної служби в період реформування системи охорони здоров’я України, достовірності результатів лабораторних досліджень в умовах епідемії COVID-19, а також використання результатів науково-дослідних робіт в діяльності медичних лабораторій.
Зав. кафедри клінічної лабораторної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика, д.м.н., проф. С.В. Клименко ознайомив учасників з особливостями підтвердження компетентності спеціалістів в галузі лабораторної медицини в країнах Європи.

На пленарних засіданнях другого дня конференції було висвітлено проблемні питання видобутку знань у сучасних лабораторних дослідженнях (проф. кафедри медичної інформатики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, д.мед.н. Мінцер О.П.) та використання лейкемічних стовбурових клітин при гострих мієлоїдних лейкозах (проф. Глузман Д.Ф., Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України).
У рамках науково-практичної конференції було проведено Загальні Збори ВАКХЛМ, де новим Президентом ВАКХЛМ було одностайно обрано д.м.н., проф. Клименка С.В., зав. кафедри клінічної лабораторної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика, а також засідання Технічного комітету стандартизації “Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro“, де новим Головою було також одностайно обрано проф. Клименка С.В.

Коротке відео з Конференції

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top