19-20 жовтня 2021 року, Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини та Національним університетом охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сучасні підходи до менеджменту медичної лабораторії та якості лабораторних послуг» що відбулася в рамках Міжнародного симпозіуму з лабораторної медицини – 2021 у ВЦ «КиївЕкспоПлаза».
У відкритті заходу взяли участь: Комаріда О.О., Перший заступник Міністра охорони здоров’я України; Бабінцева Л.Ю., д.б.н., к.фарм.н., проф., декан факультету підвищення кваліфікації викладачів НУОЗ України ім. П.Л. Шупика; д.мед.н., проф. С.В. Клименко, проф. кафедри клінічної лабораторної діагностики НУОЗ України ім. П.Л. Шупика, Президент ВАКХЛМ.
У своїй вітальній промові, Олександр Олегович Комаріда висловив переконання, що, незважаючи на всі складності і негаразди, які супроводжують реформу медичної галузі України, професіоналізм, знання, досвід та високі людські якості наших спеціалістів дозволяють ефективно модернізувати вітчизняну систему охорони здоров’я й вивести українську медицину на найвищий європейський рівень.
До роботи конференції долучилося понад 300 фахівців персонально та понад 1400 – дистанційно.
Протягом конференції, з докладами виступили чимало провідних фахівців галузі, зокрема Проценко В.М., Колибо Д.В., Берник О.О., Танасійчук І.С., Оганесян М.А. та інші.
Особливу увагу в рамках конференції було приділено проблемним питанням лабораторної медицини в контексті державної програми медичних гарантій. Зокрема, Ганна Шоломицька, зав. КДЛ КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» Одеської міськради, поділилася своїм досвідом роботи з Національною службою здоров’я України. Крім того, було проведено панельну дискусію за участю провідних експертів Асоціації та фахівців галузі з різних регіонів України. Протягом дискусії було обговорено наявний досвід роботи з НСЗУ та ухвалено рішення звернутися до неї від імені ВАКХЛМ щодо покращення взаємодії НСЗУ з закладами охорони здоров’я.
На пленарних засіданнях також було обговорено актуальні проблеми менеджменту медичних лабораторій, зокрема в умовах пандемії COVID-19, а також представлено нові сучасні технології лабораторної діагностики. Зокрема, один з фундаторів Асоціації Петрух А.В. презентував практичний досвід підготовки до акредитації на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO 15189:2015; окрему увагу було приділено питанням контролю якості лабораторних досліджень та менеджменту ризиків в медичних лабораторіях.
У рамках конференції було проведено засідання Ради ВАКХЛМ, під час якої представники регіональних осередків поділилися досвідом роботи в умовах пандемії COVID-19, а також обговорили напрями та перспективи подальшого розвитку Асоціації та лабораторної медицини в цілому.