У Києві завершила свою роботу Науково-практична конференція з міжнародною участю «Теорія та практика лабораторної медицини», яка проводилася 25-26 квітня 2018 р. в рамках IX Міжнародного Медичного Форуму «Інновації в медицині – здоров′я нації» та спеціалізованої виставки лабораторного обладнання Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини (далі – ВАКХЛМ), кафедрою клінічної лабораторної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Технічним комітетом стандартизації 166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro», за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та координаційної ради Європейської Федерації з Лабораторної Медицини (EFLM).
До роботи в конференції долучилися майже 900 фахівців з лабораторної медицини всіх регіонів України. У відкритті заходу взяв участь представник координаційної ради EFLM д-р Жуау Тьягу Гимараенс, Директор департаменту клінічної патології Лікарняного центру Сау-Жуау, Медичного факультету університету Порту (Португальська Республіка).
Особливу увагу було приділено європейському досвіду в питаннях правильного використання лабораторних тестів в сучасній доказовій меди-цині. Д-р Жуау Тьягу Гимараенс зазначив, що за результатами моніторингу частоти повторних досліджень HbA1c у вибірці з більш ніж 100 тис. пацієнтів у Великобританії, лише 49% замовлень відповідали вимогам настанов, а експертна група Інституту медицини нещодавно оцінила річний обсяг системних зайвих витрат на лабораторні дослідження у США у 765 млрд. дол., що свідчить про нагальну необхідність впорядкування замовлення лікарями лабораторних досліджень з метою підвищення ефективності діяльності лабораторної служби та системи охорони здоров’я в цілому.
Також чималу увагу біло приділено оцінці аналітичної достовірності клінічних лабораторних досліджень. Віце-президент ВАКХЛМ, доц. кафедри судово-медичної токсикології та клінічної біохімії Харківської медичної академії післядипломної освіти Проценко В.М. доповів про принципову важливість застосування концепції невизначеності при порівнянні результатів клінічних лабораторних досліджень.
На пленарних засіданнях також обговорювались клінічні та сучасні діагностичні аспекти цукрового діабету та його ускладнень, підходи до пренатального скринінгу та алгоритми оцінки чоловічої фертильності. Дуже важливим був обмін досвідом фахівців лабораторної медицини в питаннях цитологічної діагностики в доопераційному прогнозуванні розвитку пухлин, виборі адекватної терапії та використанні новітніх лабораторних технологій в онкогематології.
Основним завданням Конференції було формування єдиного підходу і консолідації зусиль, спрямованих на надання доступних і якісних лабораторних послуг населенню країни.
У рамках науково-практичної конференції було проведено Засідання Ради ВАКХЛМ.