Без категорії

НЕКРОЛОГ

Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини з глибоким сумом сповіщає, що сьогодні, 30 січня 2020 року, внаслідок важкої недуги пішла з життя Ганна Геннадіївна Луньова, Президент Асоціації.

Луньова Ганна Геннадіївна (1961-2020) – доктор медичних наук (2004), професор (2008); завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики (2007). В 1984 році закінчила Донецький державний медичний інститут ім. М. Горького, лікувальний факультет за фахом «лікувальна справа» з відзнакою. З 1985 р. до 1994 р. працювала лікарем-лаборантом імунологічної групи відділення хронічного гемодіалізу й трансплантації нирки, а з 1994 р.- до січня 2007 року очолювала клініко-діагностичну лабораторію Обласної клінічної лікарні м. Донецька. В 1991 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Діагностика кризу відторгнення й оптимізація імуносупресивної терапії у пацієнтів з алотрансплантованою ниркою». Науковими керівниками були проф. Драннік Г.М. та проф. Серняк П.С.

В 2004 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою: «Роль Т-хелперної ланки імунітету в реакції відторгнення ниркового трансплантата людини». Науковими консультантами були проф. Драннік Г.М. та проф. Баран Є.Я.

Педагогічну діяльність розпочала у 1997 році асистентом, а з 2002 року доцентом кафедри внутрішніх хвороб та загальної практики – сімейної медицини ФПО Донецького медичного університету на циклі: «Лабораторна діагностика» за сумісництвом. З лютого 2007 року до самої смерті працювала завідувачем кафедри клінічної лабораторної діагностики НМАПО імені П.Л.Шупика.

Професор Луньова Г.Г. є автором 275 наукових праць, 6 винаходів, 8 монографій, 6 посібників та 1 підручника. Мала численні виступи на конференціях і з’їздах. Брала участь у 5 міжнародних конгресах трансплантологів і нефрологів з доповідями, а також у 10 міжнародних конгресах з лабораторної медицини та численних науково-практичних вітчизняних та міжнародних конференціях, семінарах та виставках.

Серед вдячних учнів Ганни Геннадіївни – доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики Сергієнко Л.І., асистент кафедри клінічної лабораторної діагностики Кривенко Є.О. та аспірант кафедри клінічної лабораторної діагностики Абді М. Шіхаб (Туніс).

Професор Луньова Г.Г. була головним редактором в Україні міжнародного журналу «Лабораторная диагностика. Восточная Европа», членом двох Спеціалізованих вчених рад НМАПО ім. П.Л.Шупика, зокрема тієї, де відбувається захист дисертаційних робіт за спеціальністю 14.01.39 – Клінічна лабораторна діагностика. Професор Луньова Г.Г. була експертом експертної комісії зі спеціальності «клінічна лабораторна діагностика» МОЗ України та ДОЗ КМДА, Президентом Всеукраїнської Асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини, головою Технічного комітету зі стандартизації 166 (ТК 166) «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» та експертом Національного агентства з акредитації України (НААУ).

Усі ми втратили досвідченого і висококваліфікованого лікаря і вчителя, мудрого керівника, авторитетну Людину з великої літери.

Усі, хто знав Ганну Геннадіївну, любили і поважали її за чуйне ставлення до людей, велику душевну щедрість, мудрість і оптимізм.

У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійної.

Світла пам’ять про Ганну Геннадіївну назавжди збережеться в наших серцях.

Прощання з Ганною Геннадіївною відбудеться в суботу, 1 лютого, об 11:00 за адресою: м Київ, вул. Дорогожицька 9, лабораторний корпус НМАПО ім. П.Л. Шупика.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top