Новини галузі

Медзаклади не переходитимуть на казначейські рахунки – Радуцький

Медичні заклади, що входять до програми медичних гарантій, не переходитимуть на казначейські рахунки, повідомив голова парламентського комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький.

“Держбюджет-2025: медзаклади не переходять на небюджетні казначейські рахунки, інститути Національної академії медичних наук увійдуть до єдиного медичного простору”, – написав він у своєму телеграм-каналі за підсумками голосування проєкту держбюджету у Верховній Раді в четвер.

Радуцький зазначив, що “депутати підтримали рекомендацію виключити норму про обов’язковий перехід медичних установ на небюджетні казначейські рахунки”.

“Ми підтримуємо українську медичну спільноту, переважна більшість якої виступає проти переходу до казначейських рахунків. Тому було рекомендовано, щоб депутати з бюджетного комітету виключили цю норму з проєкту держбюджету. Цю норму було виключено”, – уточнив він.

Водночас Радуцький повідомив, що в проєкті держбюджету залишається норма щодо моніторингу великих залишків на рахунках медзаклади, моніторинг проводитиметься “включно із вирішенням питання подальшого використання залишків”.

Як повідомлялося, низка експертних і пацієнтських організацій заявляли, що передбачене проєктом держбюджету та ініційоване Мінфіном переведення медзакладів на казначейські рахунки може паралізувати роботу всієї медичної системи України, призупинити або уповільнити проведення платежів. Водночас Мінфін зазначав, що переведення рахунків медзакладів на обслуговування в казначейство не вплине на автономність клінік і не змінить курс медреформи, оскільки кошти за ПМГ перераховуватимуть клінікам на небюджетні рахунки в органах казначейства. За розрахунками Мінфіну, щомісячний залишок коштів, отриманих медзакладами за медпослуги в рамках ПМГ, становив близько 22 млрд грн.

Джерело: Інтерфакс

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top