Діяльність ВАКХЛМ

ПІДСУМКИ Х НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ПЕРСПЕКТИВИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГЕМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ»

17-18 грудня 2020 р. в Києві відбулася online щорічна X Науково-практична конференція з міжнародною участю «Перспективи діагностики та лікування гематологічних захворювань». Одним із основних організаторів конференції була Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини. Модераторами були проф. Клименко С.В. та проф. Дягіль І.С.

Участь в конференції взяли відомі європейські фахівці: проф. Джузеппе Сальо та проф. Тіціано Барбуї (Італія), проф. Рудігер Хельман, проф. Томас Ернст (Німеччина), проф. Б.Бренд-Штауфер (Швейцарія), проф. Е.Хатціміхаель (Греція), д-р Ф.Вольфарт та проф. В.Рабіч (Австрія).
Участь в конференції взяли 357 лікарів-гематологів та спеціалістів з лабораторної діагностики з багатьох областей України.
Академік НАМН України Базика Д.А. виступив з доповіддю «Перспективи розвитку гематології в Україні у віддаленому періоді після аварії на Чорнобильській АЕС».
Стратегія діагностики, лікування та тактики ведення ускладнень у хворих з хронічним мієлолейкозом (ХМЛ) від терапії інгібіторами тирозинкіназ (ІТК) була предметом обговорення першої секції конференції. Проф. Д.Сальо висвітлив сучасний стан в діагностиці та лікуванні ХМЛ в країнах Європи та США та окремо зупинився на завданнях, які стоять в 2021 році. Проф. Р.Хельман висвітлив основні питання останніх рекомендацій ELNet 2020 для ХМЛ. Доповідь проф. Т.Барбуї «Смертність та тромбо-геморагічні події у пацієнтів із класичними мієлопроліферативними неоплазіями та COVID-19. Дослідження ELNet” викликала жвавий інтерес і численні запитання. Проф. Е.Ернст зробив доповідь про результати досліджень молекулярно-генетичних порушень у опромінених пацієнтів з ХМЛ.
Проф. І.Дягіль доповіла про роль інгібіторів тирозин кінази 2-го покоління в терапії ХМЛ в 2020», а д.б.н. І.Дмитренко продемонструвала результати дослідження генетичних маркерів розвитку резистентності у хворих на ХМЛ. Проф. С.Клименко зробив огляд сучасного стану діагностики та лікування імунної тромбоцитопенії, а к.м.н. Н.Лопіна детально висвітлила питання кардіотоксичності на тлі лікування інгібіторами тирозинкінази у пацієнтів з ХМЛ.
Окрема секція була присвячена сучасним перспективам діагностики та лікування лімфопроліферативних захворювань, на якій виступили проф. І.Крячок, д.м.н. Т.Перехрестенко. На секції, присвяченій неонкологічній гематології, д.б.н. І.Іл’єнко доповіла про можливості діагностики пароксизмальної нічної гемоглобінурії. Були заслухані актуальні питання в лікуванні інгібіторних форм гемофілії, антибіотикотерапії в залежності від збудників та підходи до трансплантації на досвіді австрійських трансплантологів (д-р Ф.Вольфарт та проф. В.Рабіч).
Учасники конференції мали можливість задати питання доповідачам під час обговорення доповідей, успішно та плідно працювали, продуктивно обмінювалися досвідом і новими науковими досягненнями.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top