Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Проблеми серцево-судинної патології у фокусі клініцистів та спеціалістів лабораторної медицини»

Закінчила свою роботу Науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми серцево-судинної патології у фокусі клініцистів та спеціалістів лабораторної медицини», яка проводилася 25-26 квітня 2017 року Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини (далі – ВАКХЛМ), Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Технічним комітетом стандартизації 166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» та Українським товариством клінічної лабораторної діагностики, за сприяння Міністерства охорони здоров’я України. Конференція була проведена в рамках VIII Міжнародного Медичного Форуму «Інновації в медицині – здоров’я нації» та спеціалізованої виставки лабораторного обладнання у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».
В роботі Конференції взяли участь понад 900 фахівців в галузі лабораторної діагностики з усіх регіонів України, в тому числі головні позаштатні обласні спеціалісти з клінічної лабораторної діагностики, члени Всеукраїнської Асоціації клінічної хімії та лабораторної діагностики (ВАКХЛМ), викладачі кафедр клінічної лабораторної діагностики ВНМЗ. Серед закордонних гостей Конференції були провідні спеціалісти з Білорусі, Польщі та Угорщини.
На Конференції були представлені доповіді, присвячені лабораторним алгоритмам і питанням впровадження нових лабораторних технологій в діагностиці серцево-судинної патології. Серед доповідачів були Збігнєв Гацьонг, проф., доктор медицини, голова департаменту внутрішньої медицини та артеріальної гіпертензії Варшавського медичного університету, Золтан Вайда, проф., доктор медицини, член Угорського товариства лабораторної діагностики та член Угорського товариства гемостазіологів, професори НМАПО ім. П.Л. Шупика, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Гомельської Медичної Академії та ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска»».

В рамках Конференції було проведено круглий стіл «Актуальні проблеми лабораторної служби в умовах реформування системи охорони здоров’я України», в роботі якого взяли участь народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Сисоєнко І.В., ректор НМАПО ім. П.Л. Шупика, акад. НАМН України, проф. Вороненко Ю.В., декан ФПКВ НМАПО ім. П.Л. Шупика доцент Бабінцева Л.Ю., заступник директора – начальник управління з організації медичної допомоги ДОЗ КМДА Гінзбург В.Г. та головний спеціаліст Медичного департаменту МОЗ України Інгінова К.О., а також активно долучились до обговорення фахівці з різних регіонів України. Протягом роботи круглого столу було обговорено актуальні питання формування єдиної платформи дій і консолідації зусиль в кожному регіоні країни в умовах реформування системи охорони здоров’я, а також прийнято резолюцію, що окреслила найважливіші позиції медичної лабораторної спільноти щодо взаємозв’язку світових тенденцій централізації клінічних лабораторних досліджень з перебігом медичної реформи в Україні. Зокрема, було підкреслено важливу роль профільних професійних громадських асоціацій у створенні національної нормативної бази у відповідності до європейських вимог. Також було приділено увагу питанням змін в системі громадського здоров’я, а також формування госпітальних округів.

Також в рамках Конференції відбулось засідання Ради ВАКХЛМ, на яких було обговорено проекти переглянутих документів щодо членства в Асоціації, а також надано інформацію про прогрес приєднання Українського товариства клінічної лабораторної діагностики до ВАКХЛМ.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top