Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини почала свою діяльність з травня 2007 року. Асоціація офіційно зареєстрована Міністерством юстиції України 17 січня 2008 року як всеукраїнська громадська організація (посвідчення № 2836). Асоціація об’єднує на основі спільних інтересів та за професійною ознакою громадян України – фахівців лабораторної медицини (лікарів, біологів, технологів-лаборантів, консультантів-патологів, гематологів, серологів, біохіміків, цитологів, гістологів, імунологів, паразитологів, токсикологів, мікробіологів, вірусологів, цитогенетиків), фахівців лабораторної діагностики служби крові, судово-медичної експертизи та радіаційної медицини.
До Асоціації входять фахівці, які займаються практичною, науково-дослідною та педагогічною діяльністю в галузі лабораторної медицини, а також фахівці в галузі розробки та виробництва обладнання та реактивів, та спеціалісти з стандартизації.
Асоціація складається з 21 регіонального осередку та осередку НАМН України, які очолюють провідні фахівці галузі та головні спеціалісти з лабораторної діагностики областей України.
Всеукраїнська Асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини створена з метою:
- об’єднання громадян для розвитку теорії та практики клінічної хімії (біохімії) та лабораторної медицини, розвитку міжнародного співробітництва в цій галузі;
- задоволення та захисту законодавчо закріплених соціальних, професійних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних та інших спільних інтересів членів Асоціації;
- впровадження системи гарантії якості досліджень в клініко-діагностичних лабораторіях України, незалежно від форм власності, згідно міжнародних стандартів (ISO15189 ISO15190 ISO15193…);
- спільно з державними органами влади створення системи акредитації медичних лабораторій, що відповідає стандартам (ISO/IEC17000 ISO/IEC17011 ISO/IEC17020 ISO/IEC17021);
- сприяння зростанню державної та суспільної значимості професії фахівця у галузі клінічної хімії та лабораторної медицини, сприяння у набутті авторитету і престижу зазначеної професії, поліпшенню рівня та якості медичної допомоги усім верствам населення.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
Всеукраїнської Асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини
1. Розбудова Асоціації, створення регіональних осередків та залучення нових членів.
2. Подальше налагодження співпраці Асоціації з лабораторною службою НАМНУ, НАНУ та ін.
3. Налагодження співпрацю з іншими провідними професійними медичними асоціаціями.
4. Встановлення зв’язків з національними асоціаціями країн ЕС, США, СНГ та з міжнародними організаціями (IFCC, EFLM, AACC, ASCP, EC-4 та ін.).
5. Налагодження співпрацю з різними гілками влади (ВР, Кабмін, МОЗ та ін.).
6. Участь у реформуванні та розвитку клінічної лабораторної діагностики.
7. Активна участь в розробці проектів закону про лабораторну службу та державної програми розвитку клінічної лабораторної діагностики України.
8. Створення організаційно-методичного та контрольно-аналітичного центру лабораторної медицини з мережею референтних лабораторій.
9. Участь у розробці нормативної бази лабораторної служби:
а) з організаційних та правових питань;
б) з забезпечення якості лабораторних досліджень;
в) з розробки національних та галузевих стандартів;
г) з централізації лабораторних досліджень;
д) внесення змін в номенклатуру спеціальностей клінічної лабораторної діагностики;
е) з акредитації медичних лабораторій відповідно до європейський та світових вимог/стандартів (ISO, EN, IVDD та ін.).
10. Участь у розробці методичної бази клінічної лабораторної діагностики.
11. Розробка проекту концепції та заходів щодо розвитку лабораторної служби.
11.1. Впровадження системи забезпечення якості клініко-діагностичних досліджень;
11.2. Впровадження міжлабораторної системи оцінки якості клініко-діагностичних досліджень;
11.3. Участь у нараді-семінарі головних позаштатних фахівців з клінічної лабораторної діагностики з питань забезпечення якості лабораторних досліджень.
12. Вивчення питань та підготування пропозицій з централізації лабораторних досліджень.
12.1. Розробка проекту та економічного обґрунтування для окремих регіонів;
12.2. Підготовка пропозицій щодо автоматизації переданалітичного, аналітичного та постаналітичного етапу проведення лабораторних досліджень;
12.3. Впровадження лабораторних інформаційних систем в практику роботи КДЛ.
13. Розробка критеріїв та стандартів, щодо виробництва та сертифікації медичних виробів для діагностики in vitro (реактивів, тест-систем, приладів та іншого обладнання).
14. Розробка заходів щодо матеріально-технічного забезпечення та комп’ютеризації лабораторної мережі.
15. Розробка концепції підготовки кадрів для лабораторної служби та системи безперервної медичної освіти.
16. Ініціювання вирішення питання статусу, професійної підготовки та можливості атестації фахівців з вищою немедичною освітою (біологів, хіміків, біохіміків, мікробіологів та інших).
17. Ініціювання розгляду питання щодо створення спеціалізованої ради та захисту дисертацій за фахом «Клінічна лабораторна діагностика».
18. Уніфікація термінів та визначень, що використовуються в лабораторній медицині.
19. Активна участь в створенні та роботі Інституту лабораторної медицини та Центру лабораторної медицини.
20. Створення всеукраїнського журналу з клінічної хімії та лабораторної медицини.
21. Створення технічного комітету стандартизації «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» (аналог ISO ТК 212), затвердження положення та програми діяльності ТК.
22. Розробка Програми, Порядку та методичних рекомендацій щодо поетапного впровадження вимог ДСТУ EN ISO 15189:2015 в практику медичних (клініко-діагностичних) лабораторій.
23. Розробка вимог до метрологічного забезпечення клінічних лабораторних досліджень, зокрема встановлення біологічних референтних інтервалів, вимог до точності результатів клінічних лабораторних досліджень та їх простежуваності.
24. Участь у створенні системи сертифікації (атестації) фахівців в галузі лабораторної медицини з медичною та немедичною освітою відповідно до міжнародних вимог та проведення їх сертифікації.
Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих!
Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини
04071, Україна, м. Київ, а/с 136
Контактні телефони:
(044)223-65-12
(044)409-20-75;
Факс:
(044)483-19-22
www.acclmu.org.ua
info(at)acclmu.org.ua