Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки конференції «Реформування лабораторної служби як складової частини системи охорони здоров’я України»

Підсумки Науково-практичної конференції «Реформування лабораторної служби як складової частини системи охорони здоров’я України»

З 30 вересня по 1 жовтня 2009 у КиївЄкспоПлазі (м. Київ) Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини була проведена Науково-практична конференція «Реформування лабораторної служби як складової частини системи охорони здоров’я України» в рамках 2-ої Міжнародної спеціалізованої виставки «LABComplEX-2009».
У Конференції прийняло участь близько 400 фахівців з клініко-діагностичних лабораторій зі всієї України, серед них були завідуючи кафедр з лабораторної-діагностики, головні позаштатні фахівці та голови осередків більшості регіонів України,провідні науковці АМН України, виробники та постачальники реактивів і обладнання.
У доповідях на Конференції йшлося про те, що шляхом реформування лабораторної служби на сучасному етапі є централізація і автоматизація лабораторних досліджень у великих регіональних клініко-діагностичних лабораторіях з одночасним забезпеченням сімейних лікарів всіма засобами для проведення надійних швидких тестів «у ліжка пацієнта».

Особливу увагу учасників було привернуто до методів проведення реформи лабораторної служби в умовах обмеженого бюджетного фінансування (доповідь А.В. Петруха і В.Й.Кімаковича з м. Львова) і особливостей проведення реформи лабораторної служби в окремих регіонах (доповіді Л.І. Ситнікової, І.М. Шурми і Ю.В. Сороколата з м. Харкова, О.О. Ястремської та Р.Ф. Блажівської з м. Львова).
Також йшлося про новітні технології, що застосовуються в лабораторній практиці (зокрема, в мікробіологічних і молекулярно-біологічних лабораторіях) провідних країн світу, і про заходи, що їх необхідно вжити для забезпечення якості лабораторних досліджень в Україні. Зокрема, доповідь Н.Д. Коломієць з м. Мінська була присвячена проблемам акредитації медичних лабораторій в Республіці Беларусь і взагалі в країнах пост-радянського простору.
В доповіді О.Б. Хейломського, Г.Г. Луньової та Д.Б. Шахніна з м. Києва йшлося про механізми впровадження міжнародних стандартів в практику клініко-діагностичних та науково-дослідних лабораторій та про можливості новоствореного Технічного комітету стандартизації №166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro» щодо створення системи та процедур оцінки відповідності роботи лабораторій у відповідності до гармонізованої нормативної бази ЄС, що включала б в себе сертифікацію і акредитацію медичних лабораторій.
Проблемам метрологічної простежуваності результатів лабораторних тестів в Україні була присвячена доповідь В.М. Проценка з м. Харкова.
Науково-практична конференція «Реформування лабораторної служби як складової частини діяльності системи охорони здоров’я України» була включена в передатестаційний цикл і кожен учасник конференції отримав 8 балів (Наказ МОЗ №484 від 07.07.2009 “Зміни до Положення про проведення іспитів на передатестаційних циклах, затвердженого наказом МОЗ України від 18.05.94 № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.94 за № 146/355”).
За наявними матеріалами з Конференції (презентаціями з 2-го дня Конференції) звертайтеся до ВАКХЛМ за електронною адресою info[at]acclmu.org.ua. Якщо в Вас залишилися матеріали з 1-го дня Конференції і Ви бажаєте поділитися ними з іншими, також пишіть нам на вищезазначену адресу.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top