Діяльність ВАКХЛМ

Підсумки Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Інноваційні напрямки розвитку лабораторної медицини»

У Києві завершила свою роботу Науково-практична конференція з міжнародною участю «Інноваційні напрямки розвитку лабораторної медицини», яка проводилася 17-18 жовтня 2017 р. в рамках Х ювілейної Міжнародної виставки LABComplEX-2017 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії та лабораторної медицини (далі – ВАКХЛМ), кафедрою клінічної лабораторної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Технічним комітетом стандартизації 166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro», за сприяння Міністерства охорони здоров’я України.
В роботі Конференції взяли участь майже 1000 фахівців в галузі лабораторної діагностики з усіх регіонів України. Серед закордонних гостей Конференції були провідні спеціалісти з Польщі, Німеччини, Китаю та ОАЕ.

На пленарних засіданнях Конференції особливу увагу було приділено світовому і європейському досвіду в питаннях впровадження системи забезпечення якості в медичних лабораторіях, підкреслено необхідність і невідворотність такого впровадження, всі переваги роботи такої системи для лабораторій, лікарів та пацієнтів.
Також було обговорено питання щодо сучасних вимог до точності результатів клінічних лабораторних досліджень. Віце-президент ВАКХЛМ, доцент кафедри судово-медичної токсикології та клінічної біохімії Харківської медичної академії післядипломної освіти Проценко В.М. доповів про досвід апробації рекомендацій щодо вимог до точності результатів клінічних лабораторних досліджень в Україні з використанням результатів XIV раунду міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань біохімічних параметрів та вмісту гемоглобіну в Харківській області, які дозволяють більш ефективно і точно оцінювати якість зазначених результатів.
Дуже важливим було обговорення наявного досвіду централізації проведення клінічних лабораторних досліджень в Україні та в світі. Завідувач лабораторії Консультативно-діагностичного центру з обслуговування дитячого населення Дарницького району м. Києва Редько Н.О. доповіла про основні проблеми, з якими зіштовхуються при цьому медичні лабораторії Києва, головні «за» та «проти» централізації, а також наголосила, що централізація є єдиним можливим шляхом розвитку лабораторної медицини в умовах реформування вітчизняної галузі охорони здоров’я.

Надзвичайно важливим для вітчизняних фахівців галузі лабораторної медицини був міжнародний обмін досвідом щодо формування процесів діяльності медичних лабораторій в світлі вимог міжнародних стандартів. Так, головний спеціаліст з управління якістю компанії ALAB-laboratoria (м. Варшава, Польща) Уршуля Вент поділилася досвідом впровадження міжнародного стандарту ISO 15189 в їх діяльність, медичний директор відділу «Преаналітичні системи регіону ЕМА» (м. Дубаї, ОАЕ) д-р Сумедха Сахни доповіла про проблеми забезпечення економічної ефективності стандартизації та підвищення якості переданалітичного етапу клінічних лабораторних досліджень, спеціаліст-експерт Siemens Healthineers (Німеччина) Йозеф Рігельхофер розповів про нові підходи до повної автоматизації досліджень в медичних лабораторіях, а експерт з гематологічної продукції та контролю якості «Sysmex Europe GmbH» (Німеччина) Моніка Гьоманн наголосила на особливостях забезпечення якості гематологічних досліджень.
Також корисним було обговорення клінічних та економічних аспектів сучасної діагностики критичних станів, підходів до лабораторного моніторингу антикоагулянтної терапії, молекулярної алергодіагностика, планування і контролю технологічних процесів банків пуповинної крові.
Головним висновком дискусії на конференції стало формування єдиної платформи дій та консолідованих зусиль в кожному регіоні України, направлених на доступність і якість лабораторних досліджень.

В рамках Конференції відбулися Загальні збори ВАКХЛМ, на яких відбулися звіти та перевибори на керівні посади в Асоціації, а також було повідомлено про приєднання Українського товариства клінічної лабораторної діагностики до ВАКХЛМ та про набуття Асоціацією статусу повного члена Міжнародної федерації клінічної хімії та лабораторної медицини (IFCC) та Європейської федерації клінічної хімії та лабораторної медицини (EFLM).

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

© 2006-2016 ACCLMU. Atlaskit.

To Top