Новини галузі

Перший міжнародний симпозіум «Клініка і лабораторний аналіз»

23-24 жовтня 2008 року в Будинку вчителя відбувся Перший міжнародний симпозіум «Клініка і лабораторний аналіз», присвячений 10-річчю медичної лабораторії “Діла”. Учасники симпозіуму заслухали й обговорили доповіді на теми, що стосуються проблем забезпечення якості лабораторних досліджень, організації різних етапів лабораторного процесу, взаємодії клініцистів і лабораторій, а також різних аспектів застосування лабораторної діагностики при виявленні й лікуванні цілого ряду захворювань в акушерській, ендокринологічній і загальній практиці.

На симпозіумі виступила Президент Всеукраїнської асоціації клінічної хімії і лабораторної медицини, головний позаштатний фахівець з клінічної лабораторної діагностики Мінздраву України, зав. кафедрою клінічної лабораторної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика, проф., д.м.н. Ганна Геннадіївна Луньова з доповіддю “Стандартизація в клінічній діагностиці – база доказової медицини”.

 

У виступі п. Луньової на прес-конференції, що відбулася 23 жовтня в рамках симпозіуму, була відзначена розробка Асоціацією концепцій Державних програм сімейної медицини, централізації лабораторних досліджень і регулювання ринку лікарських препаратів і виробів медичного призначення.

Також Ганна Геннадіївна повідомила про початок робіт в рамках пілотних проектів реалізації програм сімейної медицини й централізації клініко-діагностичних лабораторій в окремих містах і областях, а також про триваючу роботу Асоціації з по перекладу й гармонізації міжнародних стандартів з існуючою законодавчою базою України, про зміну процедури атестації (акредитації) клініко-діагностичних лабораторій, а також про підготовку фахівців за новими удосконаленими програмами.

Докладніше про програму Симпозіуму можна дізнатись тут.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Most Popular

To Top